Proměny Luny a její vliv na nás

O síle Luny/Měsíce tu asi nemá smysl psát, všichni víme, že jeho postavení vůči Zemi ovlivňuje řadu věcí – příliv a odliv, změny počasí,  včetně nás, naší psychiky, nálad, zdraví, u žen menstruace, rození dětí atd.

 

Abychom je lépe zvládali nebo ještě líp, abychom je uměli, co nejlíp využít, vytvořila jsem pro vás s pomocí karet rubriku Poselství Luny, která je určena úplňkům a novoluním a zaměřila jsem je na každé znamení zvlášť! Aktuální najdete na mém blogu.

 

Úplňky a novoluní jsou dny jako stvořené  pro to zaměřit se sám na sebe a podívat se na svá nastavení – skrze meditaci, rozjímání, sebereflexi.  Mají na nás vliv už minimálně 3 dny předem a ještě 3 dny po úplňku nebo novoluní (každý to má individuální), takže už tehdy s nimi můžete pracovat.

 

Úplněk

Proměny Luny hodně pracují s našimi emocemi a úplněk je  den, kdy jsme hodně emotivní, rychle se nám mění nálady, pociťujeme napětí, zlost, agresi, hodně rychle se necháme vytočit.

Podvědomí se zbavuje nashromážděných strachů a emocí. Můžou přicházet pocity viny a opuštěnosti, sklíčenosti.

Otevírají se dveře k samotné duši, proto je to čas pro relaxaci, meditaci, procházku přírodou a odpočinek.

Je to doba pro ukončování se a zbavování všeho, co nám již neslouží, také pro odpouštění, smíření,  poděkování, změnu chování, oslavy a také nové záměry. 

 

Rituál:

Úplněk je pro většinu z nás náročnější den, a tak si tento den najděte čas jen pro sebe a rozmazlujte se. Dopřejte tělu vše, co mu dělá dobře – dlouhá voňavá koupel se svíčkami, úžasná masáž,… - zkrátka cokoli, co tělo potěší a dodá mu pocit péče a hýčkání. Stejně tak i péče o vaši ženskost –kosmetika, kadeřnictví, manikúra, atp.

Tělo je náš chrám, který nám nepřetržitě slouží.  

Zamyslete se také nad tím, co nás v poslední době trápí, čeho byste se chtěli zbavit nebo co uzdravit (různé zlozvyky, staré nefunkční vzorce, atp.). Sepište to na papír a poté poproste Lunu o pomoc. V mysli se s tím rozlučte a  poproste oheň o spálení všeho, co tam máte napsáno. A nezapomeňte elementu ohni poděkovat.  

Pokud chcete uzdravit nefunkční vztahy, či  situace, sepište si je zase na papír. Přečtěte si, co jste napsali a poproste znova Lunu, ať Vám pomůže danou situaci či vztah uzdravit. Budete-li vedeni k odpuštění nebo poprosení o odpuštění druhé osoby, či více osob, představte si ji/je před sebou a proveďte to. Nezapomeňte na to, aby to vycházelo přímo z Vašeho srdce. Pak té osobě/osobám poděkujte.  Poté papír spalte a poděkujte živlu ohně a tím celou situaci odevzdejte. Případně poté následujte vnitřní vedení.

A poslední část – promyslete si  a sepište  vše, za co jsme vděční za uplynulý lunární měsíc. Za vše,  co vás napadne. Jídlo, rodina, přátelé, práce, zdraví, ale i drobnosti jako úsměv od člověka, kterého jsme potkali, atd.  Znova si to přečtěte z papíru, je jedno jestli potichu nebo nahlas a každou vděčnost prociťte hluboko v srdci a poděkujte jí.

 V přírodě můžete nechat jako poděkování nějaký dárek – sušené byliny, kameny, květiny, jídlo (vyjádření vděčnosti za štědrost Matce Zemi).

Anebo si udělejte svůj osobní rituál. Podle toho, jak to budete cítit. Nic není dogma. Každý má volnou ruku a kdo se chce nechat odevzdat svému vedení, nechť ho následuje.

 

Novoluní

Novoluní je ideální období pro fyzickou i mentální očistu. Je o ukončování starých věcí a zasetí nových záměrů. Novoluní tedy přináší nové začátky. Při novoluní je nejvhodnější uvědomit si skrze rozjímání či meditaci, čeho se chceme zbavit a poté, co od života chceme nového.

Rituál:

Dopřejte tělu očistnou koupel (mořská sůl) nebo očistu vykuřováním.

Poté sepište na papír vše, co si uvědomíte v meditaci či rozjímání, čeho se chcete zbavit  a poté papír s díky spalte. Nezapomeňte zase na dárek pro živel ohně (sušené bylinky,...).

Dále  promyslete a sepište, co byste chtěli v novém lunárním měsíci (nové začátky, projekty a cíle, ...) Poproste Lunu o podporu vašich záměrů. Pak si vše vizualizujte a nezapomeňte to procítit, jako byste to už zažívali. Poděkujte Luně.

A ještě více můžete váš záměr podpořit tím, že např. tyto záměry můžeme vplést do náramku nebo namalovat obrázek, do kterého vaše záměry vložíte  nebo cokoli, co vytvoříte a váš záměr do toho vložíte. Vytvořenou věc mějte  na viditelném místě,  tím si ten záměr budete neustále v sobě oživovat a záměr podporovat.

Rituál pro úplněk, i rituál pro novoluní -  pokud ho budete cítit jinak, vytvořte si ho podle vašich představ. Je důležité, abyste to tak cítili. Aby byl autentický.

Krásné tvoření!!

Lenka Bicencová

Autorka Meditací pro realizaci vysněného života