IMBOLC – oslava konce zimy – předchůdce Hromnic + poselství pro toto období

Imbolc – oslava konce zimy – předchůdce Hromnic + poselství pro toto období

Světla stále přibývá. Je tu příslib jara, nových začátků, nové energie. Příroda se začíná pomalu probouzet, i když zatím hlavně pod povrchem.

Je možné zažít první lásky, najít  první jarní květiny či uvidět první mláďata. Je tu IMBOLC – oslava konce zimy. Také je IMBOLC  symbolickým protějškem Lammasu  (Lugnasadu). Doba příprav na první polní práce proti době sklizně.

Imbolc je jeden ze čtyř hlavních svátků kola roku.  Byl slaven 1.  února a později přešel  do křesťanské tradice pod názvem Hromnice. Hromnice jsou slaveny 2. února a nazývají se také Svátky světla – „Na Hromnice o hodinu více.“

panenka Imbolc, vytvořila Markéta Nemetona Vlčková http://www.nemetona-posvatny-haj.com/

Tento svátek je spojen s ARCHETYPEM DÍVKY (PANNY). Nespoutané, nezávislé, divoké a svobodné dívky.

Je ještě sama, patří sama sobě a na své cestě si jde za svými sny a cíly bez omezení – partnera a dětí. Podoba ženy přecházející z dětství do ženství.

Jak se dříve Imbolc slavil?

Důležitou součástí těchto oslav bylo zapalování malých ohníčků před domy nebo svíček v domech, jako ochranný a očistný prvek. Věřilo se, že mají symbolickou moc chránit dům před kroupami a úderem blesku.

Imbolc se také pojil s  mlékem – únor je totiž dobou, kdy se rodí jehňata či telata a díky tomu se dal chudý jídelníček vylepšit právě ovčím či kravím mlékem. Mléko však nebylo jen vítané zpestření. Pokud začaly docházet zásoby, tak bývalo  také poslední možností, jak přežít.

V předvečer svátku Imbolc se obvykle konala bohatá hostina a její součástí bylo pečivo ozdobené symbolickými znaky. Také se část jídla dávala jako oběť bohům.

V období tohoto svátku bývalo  zvykem, vykonat první jarní orbu. Ta se konala  slavnostním způsobem – pluhy se ozdobily barvenými pentlemi, polévaly (křtily se) pálenkou a byly doprovázeny mladými dívkami. Do brázd se pak vkládaly symbolické oběti bohům (kousky chleba a sýra).

A jak jej můžeme oslavit my?

Tak jako naši předkové vítali první náznaky jara, i my si jistě uvědomujeme příchod něčeho nového a měli bychom se na něj řádně připravit. Udělat očistu sebe – očistné koupele a i prostor, v kterých přebýváme.

Udělat čistku. To, co už nepotřebujeme vytřídit a poslat dál někomu, komu ještě může sloužit. Zapálit očistné vonné tyčinky či aromalampu. Otevřít okna a vpustit čerstvý vzduch a stále silnější sluneční paprsky nechat proudit do našich domovů a  srdcí a vykročit vstříc probouzejícímu se novému životu.

Chceme-li pomoci přivolat slunce a teplo, tak můžete tak, že se pečlivě vymete krb a zapálí se v něm veliký oheň. Pokud krb nemáte, stačí zapálit svíce, nejlépe v každé místnosti domu, aby se životodárný oheň dostal do všech částí vašeho obydlí. Je třeba zahnat zimu, chlad a tmu a přivolat do života zářící slunce.

Také i vy můžete dát obětinky přírodě jako dárek za vše, čím nás obdarovává ona.

Můžete si také vyrobit ochranný Brigitin kříž:

Na výrobu slaměného kříže budete potřebovat slámu – tenkou od klasu směrem k prvnímu kolénku, nejlepší je prý ječmenná nebo pšeničná. Dále si připravte nůžky, niť nebo provázek a kolíčky na uchycení. Postup najdete zde.

Imbolc je ideální čas pro nás – ať už na vědomé či nevědomé úrovni – ujasnit si  své sny a cíle pro tento rok. Během zimního ztišení jich přišla spousta a nyní je dobré je probrat a ujasnit si, které bychom chtěli převést do reality.

Nebojte se v tuto dobu snít, konzultujte se svými přáteli, zapisujte  si je. Zachycujte a pojmenovávejte touhy vaší duše. Přišel čas postavit se za ně -vědomě.

Patronka Imbolcu bohyně u nás je Zora, Jasněnka, Jitřenka (dle Libušina kola roku, který vytvořily kněžky).

Slovanská bohyně předjaří, úsvitu, nových začátků, krásy.

V ruské tradici má trojí podobu – ranní, večerní a půlnoční hvězda- symbolizující jako trojjedinou bohyni.

Můžeme se s ní spojit v době Imbolcu nebo potřebujeme-li v sobě najít novou naději, najít životní nadšení, radost, optimismus. Také jako podporu při začátku nějakých projektů.

Hlavní patronkou tohoto svátku v Avalonu je bohyně Brighid.

Keltská bohyně Brighid byla jednou ze tří podob jedné bohyně. V zimě vystupovala v podobě „stařeny“ (Cailleach), obávané bohyně spojované se smrtí, ale i znovuzrozením. Nyní přichází v osobě panenské a čisté bohyně, symbolizující příchod jara. To bývá zobrazována v bílých šatech, které mají zvýraznit její nevinnost.

Podle starých legend chodí tato bohyně dosud po světě, protože mezi její nesčetné umění patří též schopnost udržovat věčný oheň keltské tradice.

Brighid je bohyně inspirace a učení, patronka kovářů, léčitelka a zastánkyně všech opuštěných.

Byla velmi oblíbenou bohyní na řadě míst – po celé Evropě je jí zasvěceno mnoho studní a léčivých pramenů. Její oblíbenost nezmizela ani po příchodu křesťanství, proto se mezi svatými objevila v podobě sv. Brighid z Kildare.

S bohyní Brighid se pojí více zvyků a jeden z nich je nošení slaměných nevěst – malých slaměných panenek oblečených do bílých šatů.  S nimi děvčata obcházela od domu k domu a koledovala „pro ně“ symbolické dárky.

V některých krajích se také háže do vody nebo pálí slaměná panna Morany – zimy, a tím se přivolává jaro.

Další symbol Imbolcu je Brighidin kříž – ochranný uzel, (vázaný ze slámy nebo větviček), který se pro ochranu zavěšoval na domovní dveře. Také tyto kříže někteří zapalovali a vyhazovali k nebi, aby posílili a oslavili slunce.

Také byla patronkou ovcí.

Poselství  pro období Imbolcu  1. února – 20. března 2019:

Dovolte světlu uvnitř vás zářit. Zářit pro vás, i pro všechny ostatní. Uvědomte si jej a začněte s ním vědomě pracovat. Toto světlo je vaší součástí. Toto světlo jste vy sami. Vy určujete to, jaký život budete mít. Kam ho budete směřovat. Co budete zažívat. Lásku a radost? Dělejte vědomé kroky na cestě k vašemu štěstí. Vezměte osud do svých rukou. Díky tomuto uvědomění získáte pevnou půdu pod nohama, stabilitu, jistoty a zázemí.

A nyní pro jednotlivá znamení:

 

 Berani 21.3 – 20. 4.


Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2019 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>  


Získáváte stabilitu, pevnou půdu pod nohama. Nyní se cítíte silní. Záříte. Osvoboďte se od omezeného myšlení, od těch zbytků, které vás ještě omezují. Rozlučte se s ním a dovolte transformaci, ať doběhne do zdárného konce. Stanete se více vnímavou, naslouchající, empatickou osobou, která bude více otevřená v cítění vůči sobě i ostatním. Hodně vám to v životě pomůže.

 Býci 21.4. – 21.5.


Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2019 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>  

Stále přešlapujete v určité situaci na jednom místě. Už vás tato situace ale ničí. Stačí, pokud se osvobodíte od určitého vzorce myšlení, na kterém celá situace stojí. Je staré, omezující a už je třeba nahradit novým, lepším. Svítí nad vámi nyní šťastná hvězda, je vám přáno. Přichází k vám pomoc, otevřete se jí a vše se podaří. Vaše srdce se otevře a vy se stanete více citlivou, vnímavou osobou, která si dovolí cítit. Gratuluji..přesně to potřebujete. To je pozice, na kterou jste se potřebovali dostat.

 Blíženci 22.5. – 21.6.


Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2019 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>    

Hledáte nyní cestu sami k sobě, ke své vnitřní moudrosti. Jen vaše myšlení vás omezuje. Je potřeba se s ním rozloučit, osvobodit se. Týká se to vašeho sebevědomí. Jste dost dobří. Můžete vše. I začít využívat vaše vnitřní vedení. Věřte si. Nenechte se už stáhnout dolů. Je to vaše zkouška, která vás má prověřit, kam jste popošli. Dovolte si radost! Zasloužíte si jí.

 Raci 22.6. – 22.7.


Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2019 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>  

Začněte se zaměřovat na vděčnost za vše, co se vám v životě dostává. Vděčnost bude násobit hojnost všeho, co máte. Hojnost ve vašem životě se násobí a vy máte dostatek. Konečně se cítíte v bezpečí, zajištění a pevní. Nyní vás nic nerozhodí. Začínáte kralovat vašemu životu!! To je velký úspěch! Můžete se radovat.

 Lvi 23.7. – 22.8.


Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2019 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>  

Máte pocit, že stojíte v mrtvém bodě. Nehýbáte se, nedaří se vám osvobodit z určité situace. Připadáte si svázaní. Přišel čas naslouchat vaší intuici. Je jediná, která vás může provést skrze zranění, které jste v životě utržili. Uvědomte si, že už je minulostí. Vy jste někde jinde! Minulost skončila a vy jste v nové etapě svého života. Vědomě si jí můžete programovat. Jaký život chcete žít?

 Panny 23.8. – 22.9.


Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2019 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>  

Přichází doba, která s sebou nese velký potenciál. Je jen na vás, jak ho využijete. Nyní začínáte vládnout svému životu. Vědomě jdete za svými sny. To je krásné. Pokračujte dál v dobré práci. Vykročte na svou cestu a nenechávejte se osvobozovat žádnými omezeními. Ty nechte i se svou minulostí odejít.

 Váhy 23.9. – 23.10.


Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2019 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>  

Téma odmítnutí je nyní před vámi. Potřebujete jej transformovat. Udělejte ten důležitý první krok, který je potřeba k tomu, abyste jej přeměnili v konstruktivní myšlení. Otevřete se emocím ze staré situace, kdy vás poprvé toto téma zasáhlo a nechte je projít. Aby už vás dál nebrzdilo. Osvoboďte se od minulosti, abyste už mohli být šťastní.

 Štíři 24.10. – 22.11.


Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2019 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>  

I u vás probíhá důležitá transformace. Začali jste pracovat se svým srdcem. Otevřít ho. Dovolit cítit lásku. Díky tomu se vám otevře proud hojnosti a vy budete podporováni ve všech směrech. Toto vše proběhlo náhle a nečekaně. Ani jste to neočekávali. Můžete se radovat.

 Střelci 23.11. – 21.12.


Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2019 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>  

Vy jste vládci vašeho života. Uvědomujete si to?? Nenechte se už vláčet omezeními a uchopte ho pevně do svých rukou. Potřebujete se osvobodit od všech omezení, které jste v životě nastřádali. Hlavně se jedná o bolest ve vašem srdci. Nechte ji vědomě za sebou. Vystupte z toho. Vaše mysl je hodně rozbouřená, stále hledáte možné příčiny. Nechte je už být. A jen udělejte vědomé rozhodnutí , že minulost je minulostí a tu už vy ve svém životě nechcete.

 Kozorozi 22.12. – 20.1.


Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2019 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>  

Situace se stále nehýbá. Týká se vašeho domova. Chybí v něm láska. Zastavte se a dovolte si chvíli odpočinout. Zaměřit se sami na sebe, abyste si mohli srovnat, kterým směrem se nyní chcete vydat a jaké kroky pro to udělat. Už si začínáte uvědomovat, že jen vy tuto situaci můžete změnit, jen vy ji máte ve svých rukou. Jste vládci svého života, tak toho využijte a jděte směle za tím, kam vás táhne vaše srdce.

 Vodnáři 21.1. – 20.2.


Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2019 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>    

Do vašeho života přichází láska. Váš život se tím neskonale promění. Vykročte vstříc novým zítřkům a všechna omezení nechte za sebou. Rozsvítili jste své vnitřní světlo a jdete si za svými sny. Cvičte dál to, co jste se už naučili a dál pokračujte ve své skvělé vědomé práci.

 Ryby 21.2. – 20.3.


Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2019 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>    

Uvnitř sebe ještě stále nosíte staré zranění. Vaše mysl je rozbouřená, myšlenky se nedaří uklidnit. Potřebujete jít do svého srdce a otevřít se lásce. Vím, možná se bojíte se otevřít, právě kvůli tomu starému zranění. Odvahu přátelé. Vykročte za svým štěstím a do vašeho života přichází láska.

*       *       *       *       *

Velice si vážím všech, co podporují mé články a tímto jim děkuji!
Pokud se vám články  a poselství karet  líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 2900992067/2010, variabilní symbol: 8887888.

Pro tento web napsala Lenka Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Také Vám mohu nabídnout můj nový program TRANSFORMACE S LÁSKOU A LEHKOSTÍ. Více v tomto odkazu>>https://lenkabicencova.cz/co-nabizim/transformace/

A zde s velkou radostí meditace. Meditace pro realizaci vysněného života. Může být lepší dárek pro vás či bytosti, co máte rádi, než najít cestu sama k sobě a vyplnit si svá přání? 

dvdnahravky

NOVÝ E-BOOK PRO ROK 2019 v PRODEJI!!! !   

A

Lenka Zasadilová Bicencová
Jmenuji se Lenka Zasadilová Bicencová a pomáhám nalézat řešení v složitých situacích. Také cestu k šťastnějšímu a opravdovému životu díky spojení se SÁM SE SEBOU za pomoci tarotu, Bachovo květových esencí či zvířecích esencí, konzultací, terapií, meditací a automatické kresbě. Můj příběh si přečtěte zde >>

Pro www.lenkabicencova.cz napsala Lenka Zasadilová Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života a programu Transformace s láskou a lehkostí. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Komentáře