Samhain – MAGICKÁ NOC SPOJENÁ S TAJEMNEM, MRTVÝMI, VĚŠTĚNÍM + poselství pro toto období

Samhain – Oslava nového roku keltů a slovanů + poselství pro toto období

Přichází ještě větší chlad a den se zkracuje. Nastává čas, který byl pro pohany hodně důležitý – svátek nazvaný  SAMHAIN. V tento čas vítali začínající nový rok. Přesný datum je z 31. října na 1. listopadu  a je to tedy další z pohanských /keltských/ svátků Kola roku. Tímto dnem začíná nejtemnější část roku, která končí Imbolcem (Hromnice) – 1. února.

Konec období hojnosti, tepla a světla, začátek doby tmy, zimy a nejistoty, ideální okamžik k předělu celého roku. Tato noc nebyla jen velkou oslavou, ale byla také velmi magická, protože jedině tuto noc v roce se prolínal náš svět se světem mrtvých.

Archetypem tohoto svátku je Stařena, moudrá žena.

V tento čas se příroda chystala k zimnímu spánku, rostliny odumíraly, listí ze stromů je pryč. Je to čas dlouhého zimního spánku a skrytých změn kolem nás.

Jak to bývalo kdysi

V tento čas byly všechny ohně uhašeny a z jednoho společného ohně si každý zapálil svou louč a s ní pak podpálil všechny  posvátné ohně ve svých obydlích, aby duše jejich předků mohly navštívit svůj bývalý domov a ohřát se u ohně.

Tyto ohně  zapalovali v co největším možném počtu,  aby duše nebloudily. A to se přeneslo i do dnešní doby v podobě dušiček. Vyrazíte-li v tomto období na hřbitov, uvidíte velké množství plápolajících svící.

A poněvadž se Keltové obávali, že se sem v tuto noc dostaly nejen dobré duše předků, ale i různé přízraky a strašidla, drželi se v tomto období na pozoru. A to se přeneslo do dnešní doby v podobě Halloweenu. Magická noc končila úsvitem. Mrtví se navrátili do svých příbytků a temná moc pozbyla sil. A tak začal další nový rok.

Zvykem bylo spalování figurín ze starých hadrů a vycpané slámou buď přímo o samhainské noci, nebo v některé z pěti následujících nocí. Zpodobňovaly smutek, bolesti a strasti uplynulého roku. Takto se jich lidé rituálně zbavovali, aby očištění začali další rok.

Období Samhainu byl ideální čas pro rituály spojené s věštbami, obětováním bohům a vyprávěním příběhů. Lidé se připravovali na zimu – porážel se dobytek, který by zimní období nepřežil, a toto maso se udilo a nakládalo na zimu. Lidé se více sdružovali  ve svých obydlích.

O Samhainu bylo také důležité dát oběti bohům – různé rituální předměty nebo potraviny, které pokládali  na oltář.

panenka vnitřní síly Samhain, vytvořila Markéta Nemetona Vlčková, http://www.nemetona-posvatny-haj.com/

Co toto období znamená pro nás, jednotlivce:

Nyní je nejlepší čas dokončit vše staré, nefunkční, i kdyby nám dávalo pocit bezpečí a jistot a vytvořit prostor pro nové začátky. Máme možnost odevzdat vše, co nám již neslouží. Jsme postaveni tváří v tvář svým démonům a strachům.

Musíme se zaměřit na sebe a vyhodnotit, zda žijeme v souladu sami se sebou, s naší pravou podstatou. Vše, co není pravé a pravdivé, můžeme odevzdat a zůstane nám jen to, co je skutečné, co k nám patří.

Pokud si chcete promluvit se svými blízkými zesnulými, nyní je ten nejvhodnější čas, nyní je nejlépe uslyšíte.

Skvělý čas pro magii, rituály a věštění.

candlelight-1433175_640

Bohyně KERRIDWIN

Patronkou tohoto svátku je známá  Bohyně Kerridwin, Královna Podsvětí. Manželka Duší a Nositelka smrti, proměny a znovuzrození. Čeká nás po našem sestupu dolů, do podsvětí, kde se  setkáváme s vlastními stíny.

Ona tam pro nás je a můžeme ji využít jako podporu při zpracovávání těchto témat. Ona ví, že když s ní strávíme v jejím podsvětí dostatek času, tak se proměníme a změní se i naše pocity k našemu stínovému já. Přijetí temnoty, skrytých aspektů nás samých  nás  promění, staneme se celiství.

U nás Bohyně MORANA

Bohyně zimy a smrti.

Dříve lidé ctili bohyni Živu – bohyni života a stejně tak i bohyni Moranu, bohyni smrti.

Stařena proměňující se před těmi, kdo se jí nebojí, v krásnou mladou ženu. V jejím popisu se skrývá mystérium smrti a znovuzrození.

Smrt je láskyplná a je vstupní branou do nového života. Život stále pokračuje. Ti, co zemřou, žijí dál ve svých dětech a jejich dětech.

Dává zemřít jednomu cyklu, aby mohl začít další. Aby se staré a nepotřebné mohlo proměnit ve výživu pro nové stejně tak, jak se to děje v přírodě.

Patronka Dušiček, může nám pomoci spojit se s našimi blízkými zesnulými.

Můžeme ji uctít jako tu, která nám může pomoci, aby smrt získala znovu úctu a lidé odcházeli z života důstojně a v lásce, ne o samotě a v zapomnění.

Bohyně Kerridwin

Bohyně Samhainu, Květa Oakland, Foceno: Tina Radnic

Poselství pro období Samhainu 1.11. – 20.12. 2019

Nechte odejít vše nefunkční, zastaralé, co vám už neslouží. Otevřete se novým možnostem. Vše může být jinak. Jen si to dovolit. Dovol zázrakům, aby se mohli stát skutečností. Vše, co máš ve své mysli, co si vysníš, vše může být. Jen se nenechat brzdit starými přesvědčeními, postoji, vzorci myšlení atp. Osvoboď se, roztáhni křídla a leť….

S velkou radostí bych vám chtěla představit nový e-Book Poselství pro rok 2020. Chcete-li se dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >>

A dále pro jednotlivá znamení:

Berani 21.3 – 20. 4.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >>


Otevřete se volání svého srdce. Už dlouho po něčem touží a vy to stále přehlížíte nebo odsouváte. Nyní přišel ten správný čas se tomu pověnovat. Budete překvapeni, jak moc to pro vás bylo důležité, hodně to zahýbe celým vaším životem – nebojte..v dobrém. 🙂

 Býci 21.4. – 21.5.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >>

Konečně jste sami sebou!!! To je super! To se od vás už dlouho očekávalo. Díky tomu se váš život začíná skládat více podle vašich představ. Vaše esence z něj čiší ve všech směrech a vy si do života přitahujete úžasné příležitosti, o kterých byste kdysi jenom mohli snít.

 Blíženci 22.5. – 21.6.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >>

Stojíte na samém začátku. Váš život může být přesně podle vašich představ. Naopak můžete dál jít v zajetých kolejích, které vám však už moc nevyhovují. Je to nějaká oblast vašeho života, která už dlouhodobě stagnuje, protože jste ji nevěnovali dostatek pozornosti.

 Raci 22.6. – 22.7.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >>

Zamyslete se nad tím, jak vedete svůj život. Zda jste to opravdu vy. Nesnažíte se napasovat do života někoho jiného? Někoho, ke komu vzhlížíte? Ale kde jste vy??? Není důležitější žít to, co je vašemu srdci blízké? Co jste skutečně vy?

 Lvi 23.7. – 22.8.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >>

Zaposlouchejte se do své intuice. Spojuje vás s hvězdou, odkud pocházíte. Kde je vaše pravá esence. Spojení s vaší hvězdou vám přináší podporu vás samých. Abyste byli tací, jací doopravdy jste. Abyste dělali věci, které jsou „vaše“. Pokud se s ní spojíte, váš život už nebude stejný. Promění se tak, jako vy. Do vaší přirozenosti. A vy budete zářit spokojeností a harmonií.

 Panny 23.8. – 22.9.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >>

Změny. Ve vašem životě se toho teď děje hodně. Potřebujete se ukotvit. Nezapomeňte se spojovat s energií Země. Prokořeňte se pořádně, až do jejího středu a tu energii si pak vytáhněte nahoru, až do svého srdce. Bude vás to ukotvovat v tomto období. Změny, kterým jste odolávaly, které jste odkládaly, vše se teď dá do pohybu. Máloco zůstane stejné jako dřív. Vy však budete spokojenější, protože jdete víc sami k sobě.

 Váhy 23.9. – 23.10.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >>

Dochází k určité proměně. Něco jste pochopili a díky tomu se celá situace začíná proměňovat – uzdravovat. Potřebujete uvolnit emoce. Projít touto emociální očistou. Nechte už tyto věci minulosti. A vy žijte tady a teď!

 Štíři 24.10. – 22.11.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >>

Láska. Láska vchází do vašeho života. A tím se začíná vše měnit. Konečně jste ji dovolili, aby vstoupila do vašeho života. Nechte ji rozšířit do všech oblastí, do celého vašeho života. Je to krásné. Slunce rozsvítilo váš život a vy se zase smějete od srdce..

 Střelci 23.11. – 21.12.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >>

Zažíváte euforické stavy. Špunty od šampusů mohou lítat. Vy slavíte. Konečně začínáte vidět výsledky vašeho předchozího nemalého snažení. Dovolte si to, čeká vás hodně náročné období. Ale nebojte se. Bude to v dobrém. Budete mít tolik práce, že nebudete vědět, kam dřív skočit…vše se začíná odvíjet jiným směrem…konečně tím, který jste si přáli.

Kozorozi 22.12. – 20.1.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >>

Láska. Vpusťte do svého života lásku. Otevřete se vesmírnému zdroji a nechte ji k sobě proudit. Konečně. Moc to potřebujete. Už dlouho jste odolávali. Otevřou se vám neuvěřitelné možnosti, když toto ustojíte.

 Vodnáři 21.1. – 20.2.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >>

Stojíte na křižovatce. Jak se rozhodnout? Myslím, že už víte nebo minimálně tušíte. Jděte do toho. Směle vykročte. Tohle je to pravé pro vás ale nejen pro vás, ale i pro celé vaše okolí. Možná to bude chtít chvilku trpělivost, ale plody to přinese!

 Ryby 21.2. – 20.3.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>

Čeká vás setkání s nějakou institucí. Nakonec vše proběhne v pořádku, i když to tak na první pohled nemusí vypadat. Nechte se vést intuicí. Jděte kupředu s čistým srdcem. Nehledejte žádné levárny …

*       *       *       *       *

Velice si vážím všech, co podporují mé články a tímto jim děkuji!
Pokud se vám články  a poselství karet  líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 2900992067/2010, variabilní symbol: 8887888.

Pro tento web napsala Lenka Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Také Vám mohu nabídnout můj nový program TRANSFORMACE S LÁSKOU A LEHKOSTÍ. Více v tomto odkazu>>https://lenkabicencova.cz/co-nabizim/transformace/

Lenka Zasadilová Bicencová
Jmenuji se Lenka Zasadilová Bicencová a pomáhám nalézat řešení v složitých situacích. Také cestu k šťastnějšímu a opravdovému životu díky spojení se SÁM SE SEBOU za pomoci tarotu, Bachovo květových esencí či zvířecích esencí, konzultací, terapií, meditací a automatické kresbě. Můj příběh si přečtěte zde >>

Pro www.lenkabicencova.cz napsala Lenka Zasadilová Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života a programu Transformace s láskou a lehkostí. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Komentáře