Udělej něco pozitivního pro své tělo i svou peněženku!

Udělej něco pozitivního pro své tělo i svou peněženku!

Po zimě, kdy nemáme tolik pohybu a máme tendence se nezdravě stravovat přichází jaro. Ideální čas pro detoxikaci našeho těla, s kterou nám velmi dobře mohou pomoci ZELENÉ POTRAVINY.

A tento měsíc přichází firma Energy s akcí na zelené potraviny 1+1 výrobek o 50% levněji!

Letos je v akci Zelené potraviny celkem 17 produktů. Množství jejich kombinací je veliké. Na všechny najdete odkazy o kousek níž.

Většina z nás už netrpělivě vyčkává sluníčko a jeho energii. Na čas, kdy se příroda mění do veselých barev – zelené a spoustu barev všech možných květů. Těšíme se na vycházky do přírody.

Nejen nezdravá strava a málo pohybu, ale také znečištěné prostředí a stres, to vše zatěžuje náš organismus jedovatými látkami. Ty jsou příčinou mnoha různých onemocnění.

Naše tělo je pod vlivem  různých jedů, chemikálií, toxinů, prachem, kouřem, smogem ze vzduchu, z vody a i z potravy.  To vše na nás působí.

Tělo je od přírody vybaveno jistou schopností jedy z těla vylučovat, detoxikovat je skrze játra, ledviny, střevo také přes plíce a kůži.

Každý, kdo si tento proces – detoxikace – uvědomí, pochopí, že se vyplatí raději předcházet nemocem, než je později léčit. Zátěže dnešního světa jsou tak velké, že člověk žijící v obrovském tempu má pravidelně užívat vyvážené přírodní prostředky, aby všechno zdárně zvládal.

Kromě očisty jednotlivých orgánů se také projeví podporou krevní a lymfatické cirkulace, dochází k odkyselení organismu,  stimuluje imunitní systém, čímž se eliminují mnohdy chronická infekční ložiska a také chronické bolesti, uvolňuje se svalové napětí a zvyšuje hybnost kloubů.

DETOXIKACE je tedy preventivní proces před nemocí a stárnutím. Pro tělo přirozený detoxikační proces je také pohyb, cvičení a procházky. Tělu můžeme také pomoci „superpotravinami“ neboli zelenými potravinami.
Obecně doporučovaná doba je 3 měsíce v roce.

Při detoxikaci je vhodné jíst lehká, nedráždivá a netučná jídla, nepřejídat se. Jíst malé porce a častěji, jíst více zeleniny i ovoce. Při očistě je nutno hodně pít a to až 2 – 2,5 litru tekutin denně, abychom stáhli zplodiny a vypláchli ledviny a močové cesty. Zabráníme tak usazování těžkých kovů a toxinů v kanálcích ledvin, cévách a ve stěnách močového měchýře.

Velice důležité je i zvýšení příjmu antioxidantů do organismu. Antioxidanty jsou látky neutralizující účinek volných radikálů, svou činností přispívají k ochraně imunitního systému.

Kalendář užívání zelených potravin

Při výběru nejvhodnější zelené potraviny nám nejvíce napoví tělo. Nalaďme se na sebe! Zelené potraviny jsou pro každého, dodávají energii a vitalitu, obnovují naše síly, můžeme je zařadit do svého jídelníčku. Je to způsob života – MYGREENLIFE…

Pokud máme zdravotní obtíže, pomohou nám ve volbě specifické účinky jednotlivých zelených potravin. Každá z nich také působí na náš organismus výlučněji v určité roční době i denním čase. Při jejich cíleném podávání v tomto časovém rozmezí je dobré začít s nižšími dávkami a postupně je zvyšovat.

V případě, že nemáte žádný zdravotní problém a nevíte, co  vybrat, orientaci vám usnadní kalendář užívání zelených potravin nebo konzultace se mnou.

 

ZELENÉ POTRAVINY DLE ROKA

Leden (Země)

Organic Chlorella tabs

Organic Chlorella powder

Únor (Dřevo)

Spirulina Barley tabs

Březen (Dřevo) 

Barley Juice powder

Barley Juice tabs

Duben (Země)

Raw Ambrosia

Organic Beta powder

Květen (Oheň)

Organic Goji powder

Červen (Oheň)

Organic Matcha powder

Červenec (Země)

Raw Aguaje powder

Srpen (Kov)

Organic Acai powder

Září (Kov) 

Organic Maca

Říjen (Země) 

Organic Nigella Sativa

Organic Sacha Inchi

Listopad (Voda)

Organic Sea Berry powder

Prosinec (Voda)

Hawaii Spirulina powder

Hawaii Spirulina tabs

ZELENÉ POTRAVINY V PRŮBĚHU DNE

Pravidlo PŮLNOC-POLEDNE

Obdobně jako rostliny reagují na čas, třeba délku denního osvětlení, reaguji na čas i lidský organismus. Říkáme tomu otevírání energetických drah a znamená to, že konkrétní oblasti našeho těla jsou v určité době vnímavější a lépe se ovlivňují. To využíváme při prevenci nebo terapii.

Pravidlo půlnoc – poledne znamená, že pokud chceme tímto způsobem využít čas a vyjde nám daná doba například v noci, přičteme k ní 12 hodin. Například: potřebujeme působit na játra – meridián jater se otevírá mezi 1.-3. hodinou ranní, tak ovlivňovat je budeme mezi 13.-15.hodinou odpolední.

Je však zapotřebí vždy zvážit všechny možnosti a vybírat tu, která je v konkrétním případě nejvýhodnější. Pro náš organismus je například velmi dobré, pokud užíváme podpůrné terapeutické prostředky 3x denně. Potom nevyužijeme podporu času, ale podporu čísla – trojku vnímá Univerzum jako definici, a pokud něco děláme 3x, znamená to pro Univerzum:“tak to je“.

DESATERO ZELENÝCH POTRAVIN

OD ENERGY

  1. Pocházejí z pečlivě vybraných míst, představují esenci těch nejlepších přírodních zdrojů.
  2. V Energy jsou přesvědčeni, že z pohledu čistoty a účinku v této kategorii nenajdete lepší produkty.
  3. Pokud ano, jsou připraveni vám vrátit investované prostředky.
  4. Všude mimo sběr z volné přírody pracují s certifikovanými bio/organic surovinami.
  5. Každé balení obsahuje obrovské množství tělu prospěšných látek.
  6. Výběr produktů je pro zákazníka velmi snadný a intuitivní. Zde chci podotknout, že dělám konzultace dle zkušeností, problémů či kyvadla.
  7. Jsou vhodné k dennímu použití.
  8. Jednotlivé produkty lze snadno a bez omezení vzájemně kombinovat.
  9. Vždy najdete vhodný produkt, pro jakýkoliv denní rytmus nebo roční období.
  10. Jsou inspirativní, použitelné přímo nebo v rámci kreativních receptů. Vhodné pro každého.

 

Jmenuji se Lenka Zasadilová Bicencová a pomáhám nalézat řešení v složitých situacích. Také cestu k šťastnějšímu a opravdovému životu díky spojení se SÁM SE SEBOU za pomoci tarotu, Bachovo květových esencí či zvířecích esencí, konzultací, terapií, meditací a automatické kresbě. Můj příběh si přečtěte zde >>

Pro www.lenkabicencova.cz napsala Lenka Zasadilová Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života a programu Transformace s láskou a lehkostí. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Komentáře