Zimní slunovrat, YULE – předchůdce Vánoc + poselství pro toto období

„Krásné Vánoce naplněné láskou a harmonií. A požehnaný celý příští rok 2019!!! Ať je každá vaše temnější chvilka prozářená láskou a světlem a nadějí.

S láskou Lenka Mer

Ještě bych Vám v krátkosti chtěla říct o horké novince: 

NOVÝ E-BOOK PRO ROK 2019 v PRODEJI!!!

a nyní už slíbený článek:

Zima stále více sílí. Tma nyní vyhrává. Příroda je přikrytá pod sněhem, spí. Blíží se astronomický začátek zimy 21. prosince a také zimní slunovrat. Zimní slunovrat je okamžik, kdy Slunce vstupuje do znamení Kozoroha. Tento rok je to přesně  21.Prosince 2018 v 23:23h.

Na zimní slunovrat, tedy z 21. prosince na 22. prosince je nejdelší noc a nejkratší den (u nás, na severní polokouli).

Je to jeden z astrologických úkazů, jehož si vážili i naši předkové a sledovali jej pomocí unikátních kamenných kalendářů či náboženských staveb, které mají k zimnímu slunovratu vztah.

Tento den, kdy síla životadárného Slunce je nejslabší (noc a s ní spojené síly temna dosahují vrcholu svého působení) pohané slavili jako narození boha Slunce. Od tohoto dne začalo světlo přibývat a noci se zkracovat.

Pradávná tradice praví, že na slunovrat došlo ke zrození boha Slunce při ranním svítání, kdy hlavní část rituálních obřadů se provádí na Štědrý večer.

Dalších dvanáct dní (zastupují 12 měsíců v roce) se považovalo za nečisté dny a toto období končilo svátkem Tří králů. O těchto dnech vládne bůh podsvětí Veles,  jako náhrada za dvanáct měsíců, kdy vládne světu sluneční bůh Dazboh.

Svátek spjatý s bohem Velesem přináší  čarovnou moc vhodnou pro různé druhy věštění, které se dochovaly dodnes (viz skořápky, krájení jablka, atp).

A jak už se tu psalo, toto období je spojeno s říší temnoty. Hranice mezi naším světem a světem zemřelých je otevřena a proto se duše mrtvých mohou svobodně pohybovat po světě.

Bývalo zvykem prostírat při štědrovečerní večeři i pro zesnulé členy rodiny, kteří byli před večeří pozváni a na jejichž počest se připíjelo. Předkové se v tento čas mohli objevit i v podobě neznámých příchozích, proto každého řádně pohostili.

Ovšem v tento čas se na náš svět nedostávají jen duše, které jsou nám příznivě nakloněny, ale i různí zlý duchové, kteří mohou být nebezpeční. A proto se zapalovaly posvátné ohně (dnes v podobě svíček na adventním věnci a světýlek na stromku) a také se využívalo ochranného účinku česneku.

Obydlí se vykuřovala vonnými bylinkami, jako je kadidlo, šalvěj a levandule. Bylinky se pokládaly i před domy na prahy, také pod matrace a v příbytcích se zavěšovalo jmelí. Jmelí, cesmína i břečťan zdobily příbytky a dveře byly zdobeny věnci.

Úklid obydlí byl  jako rituál, který umožňoval propuštění všeho starého, negativního a již přežitého a který vytvářel prostor pro příchod všeho nového a pozitivního.

Také tam, kde probíhají oslavy, kde panuje přátelství, bujarost a veselí, nemůže škodit žádná nedobrá síla.

Z původních pohanských oslav se v době křesťanství vytvořily oslavy, které dnes nazýváme Vánoce. Oslavy zrození Slunce byly nahrazeny svátkem narození Ježíše Krista.

I u křesťanské tradice zdobení vánočního stromečku jsou počátky u našich předků. Pohané si na ochranu a na počest božstev přinášeli domů živé stromky. Zdobili je jablky, zvonečky a dárky pro duchy a na vrchol stromu dávali ochranný symbol pěticípé hvězdy.

Co nyní můžeme udělat sami pro sebe?

V tomto období  působí  živel vzduchu a přináší s sebou ticho, klid.

Měli bychom se zastavit a jen odpočívat a naslouchat. Dovolit si jen být, spočinout sami v sobě….. ticho, klid.

Najít svůj střed – místo, kde cítíme klid, bezpečí a jistotu. Snít, meditovat, být. Po zhodnocení uplynulého roku si dopřát klid, čas a prostor. Jen tak být, plynout. Je to poslední  a zároveň také  první fáze života. Místo mezi smrtí a narozením. Prázdno, klid, ticho, prostor.

Nyní se zaměřujeme na vnitřní prostor – ticho, klid a pocit bezpečí.

panenka Yule, vytvořila Markéta Nemetona Vlčková http://www.nemetona-posvatny-haj.com/

Patronka tohoto období u nás dle novodobých kněžek je bohyně MELUZÍNA (v Avalonu bohyně Danu).

V Avalonu tomuto období vládne bohyně Danu, nejstarší a nejmoudřejší ze všech bohyní Kola Roku Bridgit-Anny. Během Zimního Slunovratu se obracíme právě k ní, ke Královně severu, Matce vzduchu, ochránkyni původní domoviny.

U nás pro toto období vládne bohyně MELUZÍNA.

Jsou to strážkyně našich vzpomínek na první předky a historii lidstva.

Jejich časem je čas reflexe, meditace a spirituálního obrození. S jejich pomocí  rosteme, poznáváme a sbližujeme se sami se sebou.

Když se jejich období chýlí ke konci, tak se po meditaci nad tím, co nám minulý rok přinesl a zkušenostech z něj, přetransformujeme a nacházíme nový důvod ke svému žití. A když se dny začnou prodlužovat, tak jsme připraveni na probuzení bohyně  Zory (u nás) či Bridget (v Avalonu).

Více o pohanském Kole roku zde.

POSELSTVÍ  PRO TOTO OBDOBÍ (21. prosince – 30. ledna)

Ticho, klid – to je nyní zapotřebí. Zastav se, dopřej si čas,  prostor a dovol si jen tak být.  Jdi do hloubi svého srdce.  Ponoř se hlouběji než obvykle a hledej. Co je tam uvnitř schované? Co chce ven – na světlo boží?  Dopřej si čas …a naslouchej, či přijímej obrazy atp. Je to nyní velmi důležité. 

A nyní pro jednotlivá znamení:

  Berani 21.3 – 20. 4.


Prodej nového e-Booku Poselství pro rok 2019

Ztište se a naslouchejte svému vyššímu já. Má pro vás důležité sdělení, ale vy přes veškerý ten shon, nic neslyšíte. Tyto informace jsou pro vás nyní velmi důležité. Pomůže vám to v pro vás velmi důležité situaci. 

 Býci 21.4. – 21.5.


Předprodej nového e-Booku Poselství pro rok 2019

Nyní se vám začíná dařit. Toto období pro vás bude šťastné, úspěšné.  Naslouchejte svému srdci a udržíte si to na delší dobu. Užívejte si tohoto krásného času. Všude kolem vás je láska. 

 Blíženci 22.5. – 21.6.

Prodej nového e-Booku Poselství pro rok 2019

Naslouchejte svému srdci. Co vám nyní říká?? Myslím srdce, ne vaše ego. Chcete v životě stále bojovat nebo dovolíte změnu a začnete otevírat vaše srdce? Dovolíte lásce vstoupit. Vím, ve vašem srdci je mnoho zranění, ale jen vy mu od nich můžete pomoci. Tohle za vás nikdo jiný neudělá.  Nyní je nám hodně pomáháno, využijte toho.

 Raci 22.6. – 22.7.

Prodej nového e-Booku Poselství pro rok 2019

Opusťte už staré a bolavé. Už jste dost silní na to, abyste to nechali za sebou. Přichází nové možnosti. Čas, kdy můžete začít jinak. Osvobozeně. V lásce. Dovolte jí, ať může vstoupit do vašeho života. Láska nahradí vše bolavé,…

 Lvi 23.7. – 22.8.

Prodej nového e-Booku Poselství pro rok 2019 do 24. 12. 2019

Osvoboďte se od vaší mysli – stále jsou v ní ještě staré věci – bolavé, které vás udržují v určitém chování. Dovolte si, aby tyto části odešly, vědomě jim pomozte. Přijměte, že je to sice součástí vašeho života, ale už je to minulost. Už to nemusíte žít. A otevřete se lásce, která už dlouho čeká, aby mohla naplno vstoupit do vašeho života. Žijte naplno! 

 Panny 23.8. – 22.9.

Prodej nového e-Booku Poselství pro rok 2019

Vaše srdce se naplňuje a vy cítíte lásku. Tak dlouho jste po ní prahli. A konečně je tu. Dovolte si jí prožívat naplno. Užívejte si těchto chvil ve společnosti vašich milých, blízkých. Dá se říct po delší době, že se cítíte konečně šťastní. Zahoďte už veškeré strachy spojené s minulostí a žijte lásku. Promění se celý váš život, všechny jeho oblasti.

 Váhy 23.9. – 23.10.

Prodej nového e-Booku Poselství pro rok 2019

Potřebujete nyní lásku. Máte pocit, že vám uniká. Není to tak. Jen se na chvíli zastavte a dovolte se nadýchnout. V klidu, bez spěchu a stresu. Zapomeňte na vše a jen se nadechněte. Pořádně, zhluboka. Zaměřte se na svůj dech a zklidněte se. Svou rozjitřenou mysl. Nyní k vám láska přichází. A stejně tak to bude i jinde. Zklidněte se a uvidíte, že láska tu stále je. Jen jí musíte dát prostor. 

 Štíři 24.10. – 22.11.

Prodej nového e-Booku Poselství pro rok 2019

I vy nyní potřebujete více klidu a zpomalení. Dovolte si jen tak být. Nic nedělat a být. Dovolte si snít. Co byste si přáli? Neutíkejte před sebou a neschovávejte se za tisíc činností. Jen nyní buďte. Srovnejte si, co chcete a jak byste toho mohli dosáhnout. Brzičko přijde čas a vy budete moci vyrazit za svými sny. A …možná už nyní můžete něco pro to udělat, aby se začaly zhmotňovat a to ještě rychleji.

 Střelci 23.11. – 21.12.

Prodej nového e-Booku Poselství pro rok 2019

Konečně přichází klid po všech těch emotivních situacích. Začínáte vnímat klid uvnitř vás a začíná se projevovat i navenek. Dosáhli jste určité úrovně, kde se toto stalo skutečností. Nyní pro vás bude vše jednodušší. Dovedete si rychleji dojít k tomu, co chcete a jak byste toho mohli dosáhnout a taky toho začnete využívat. Hurá! Vaše sny se stávají skutečností. 

 Kozorozi 22.12. – 20.1.

Prodej nového e-Booku Poselství pro rok 2019

Toto období je jak vyšité pro činnosti, které jste po celý rok odkládali. Nejsou to žádné povinnosti ale spíše radosti. Vy jste se celý rok upozaďovali a nyní je čas, dopřát si ho. Pro sebe. Pro radost vaší duše. Dovolte si to. Mohlo by vám to hodně pomoci ve vašem osobním životě, spousta vyhrocených situací by se uvolnila, stejně jako vy. 🙂

 Vodnáři 21.1. – 20.2.

Prodej nového e-Booku Poselství pro rok 2019

Radost, to je nyní vaše emoce. Zažíváte ji stále častěji. Super, že se vám to podařilo. Do vašeho života začne díky tomu proudit mnoho požehnání. Užívejte si tohoto času. Projevování vděčnosti vás v tomto stavu dovede udržet.

 Ryby 21.2. – 20.3.

Prodej nového e-Booku Poselství pro rok 2019

Tento rok byl pro vás hodně náročný, ale uf….už se blíží ke konci a nyní  už začínáte sklízet ovoce. Rozhlédněte se kolem sebe a uvědomte si, co k vám přichází. Dovolte si do svého života pustit všechna požehnání, odměny za náročnou práci.  Zasloužíte si to.

*       *       *       *       *

Velice si vážím všech, co podporují mé články a tímto jim děkuji!
Pokud se vám články  a poselství karet  líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 2900992067/2010, variabilní symbol: 8887888.

Pro tento web napsala Lenka Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Také Vám mohu nabídnout můj nový program TRANSFORMACE S LÁSKOU A LEHKOSTÍ. Více v tomto odkazu>>https://lenkabicencova.cz/co-nabizim/transformace/

A zde s velkou radostí meditace. Meditace pro realizaci vysněného života. Může být lepší dárek pro vás či bytosti, co máte rádi, než najít cestu sama k sobě a vyplnit si svá přání? 

dvdnahravky

Jmenuji se Lenka Zasadilová Bicencová a pomáhám nalézat řešení v složitých situacích. Také cestu k šťastnějšímu a opravdovému životu díky spojení se SÁM SE SEBOU za pomoci tarotu, Bachovo květových esencí či zvířecích esencí, konzultací, terapií, meditací a automatické kresbě. Můj příběh si přečtěte zde >>

Pro www.lenkabicencova.cz napsala Lenka Zasadilová Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života a programu Transformace s láskou a lehkostí. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Komentáře