Láska na kříži

Ten čas tak letí a velikonoce jsou už také za námi. Velikonoce mi připomněly téma, které už v sobě nosím delší dobu a tak se o to chci s vámi podělit.

Ježíš na kříži.

IMG_0077

Pro mě je Ježíš spojen především s bezpodmínečnou láskou. Téma týkající se srdce. Ježíš byl ten, který učil lidi  žít v bezpodmínečné lásce. On sám tím byl zářným příkladem. Otevřené srdce pro všechny. Bez výjimek.

 

Bezpodmínečná láska. Co to vůbec je? Láska bez podmínek?? Láska bez podmínek. Láska bez očekávání. Láska ke všemu a všem.

Včetně sebe. Láska bez posuzování a srovnávání.


Podmíněná láska: 

Láska, ale za určitých podmínek. Budu tě milovat, jen přestaň dělat toto. Nebo miluji tě, jen musíš tohle udělat, nebo tamhleto nedělat. Tohle změň, takhle si češ vlasy, atd atd.

Tato láska se nachází zpravidla vůči sám sobě nebo vůči ostatním lidem. 
Bezpodmínečná láska:

Tato láska prostě jen je. Nečeká nic zpět a je dávaná z čistého srdce. Miluji tě. Miluje tě takového, jaký jsi! Přesně takového, jaký jsi! Láska tady a teď.
Láska k novorozenci, ke zvířatům, k přírodě, vesmíru. 


 

Přesto se tu stále nejvíce objevuje a nejvíc ctí výjev Ježíš na kříži.

Neustále věnujeme svou pozornost utrpení!!!

Ne Ježíš  rozdávající lásku. Ne Ježíš milující, ale Ježíš trpící. Nechápu, proč se už toho nepustíme. Mně osobně tenhle pohled nedělá moc dobře a vím, že takových lidí je spousty.

Přesto neustále spousty lidí tento výjev uctívají.

Přitom bychom si měli uvědomit jednu věc. Na co se zaměřujeme, to do svého života přitahujeme…..

 

IMG_0474a

 

A tak přemýšlejme nejdřív, kam svou pozornost nasměrujeme :)))

A abyste nebyli trpící, ale uměli své srdce otevřít pořádně dokořán, přečtěte si zdarma můj eBook Klíč k šťastnějšímu životu aneb emoce ven!

Pokud Vás toto téma zaujalo, zde můžete kliknout na odkaz na mé facebookové stránky, kde když se stanete fanouškem (tím, že kliknete na to se mi líbí) už vám neunikne žádný článek, aktualita nebo soutěž.

 

Pro www.lenkabicencova.cz napsala Lenka Bicencová. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Jmenuji se Lenka Zasadilová Bicencová a pomáhám nalézat řešení v složitých situacích. Také cestu k šťastnějšímu a opravdovému životu díky spojení se SÁM SE SEBOU za pomoci tarotu, Bachovo květových esencí či zvířecích esencí, konzultací, terapií, meditací a automatické kresbě. Můj příběh si přečtěte zde >>

Pro www.lenkabicencova.cz napsala Lenka Zasadilová Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života a programu Transformace s láskou a lehkostí. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Komentáře