Samhain, oslava nového roku keltů a slovanů+ poselství pro toto období

Samhain, oslava nového roku keltů a slovanů+ poselství pro toto období

Přichází ještě větší chlad a den se zkracuje. Nastává čas, který byl pro pohany hodně důležitý – svátek nazvaný  SAMHAIN. V tento čas vítali začínající nový rok. Přesný datum je z 31. října na 1. listopadu  a je to tedy další z pohanských /keltských/ svátků Kola roku. Tímto dnem začíná nejtemnější část roku, která končí Imbolcem (Hromnice) – 1. února.

Konec období hojnosti, tepla a světla, začátek doby tmy, zimy a nejistoty, ideální okamžik k předělu celého roku. Tato noc nebyla jen velkou oslavou, ale byla také velmi magická, protože jedině tuto noc v roce se prolínal náš svět se světem mrtvých.

Archetypem tohoto svátku je Stařena, moudrá žena.

V tento čas se příroda chystala k zimnímu spánku, rostliny odumíraly, listí ze stromů je pryč. Je to čas dlouhého zimního spánku a skrytých změn kolem nás.

Jak to bývalo kdysi

V tento čas byly všechny ohně uhašeny a z jednoho společného ohně si každý zapálil svou louč a s ní pak podpálil všechny  posvátné ohně ve svých obydlích, aby duše jejich předků mohly navštívit svůj bývalý domov a ohřát se u ohně.

Tyto ohně  zapalovali v co největším možném počtu,  aby duše nebloudily. A to se přeneslo i do dnešní doby v podobě dušiček. Vyrazíte-li v tomto období na hřbitov, uvidíte velké množství plápolajících svící.

A poněvadž se Keltové obávali, že se sem v tuto noc dostaly nejen dobré duše předků, ale i různé přízraky a strašidla, drželi se v tomto období na pozoru. A to se přeneslo do dnešní doby v podobě Halloweenu. Magická noc končila úsvitem. Mrtví se navrátili do svých příbytků a temná moc pozbyla sil. A tak začal další nový rok.

Zvykem bylo spalování figurín ze starých hadrů a vycpané slámou buď přímo o samhainské noci, nebo v některé z pěti následujících nocí. Zpodobňovaly smutek, bolesti a strasti uplynulého roku. Takto se jich lidé rituálně zbavovali, aby očištění začali další rok.

 

Období Samhainu byl ideální čas pro rituály spojené s věštbami, obětováním bohům a vyprávěním příběhů. Lidé se připravovali na zimu – porážel se dobytek, který by zimní období nepřežil, a toto maso se udilo a nakládalo na zimu. Lidé se více sdružovali  ve svých obydlích.

O Samhainu bylo také důležité dát oběti bohům – různé rituální předměty nebo potraviny, které pokládali  na oltář.

panenka vnitřní síly Samhain, vytvořila Markéta Nemetona Vlčková, http://www.nemetona-posvatny-haj.com/

 

Co toto období znamená pro nás, jednotlivce:

Nyní je nejlepší čas dokončit vše staré, nefunkční, i kdyby nám dávalo pocit bezpečí a jistot a vytvořit prostor pro nové začátky. Máme možnost odevzdat vše, co nám již neslouží. Jsme postaveni tváří v tvář svým démonům a strachům.

Musíme se zaměřit na sebe a vyhodnotit, zda žijeme v souladu sami se sebou, s naší pravou podstatou. Vše, co není pravé a pravdivé, můžeme odevzdat a zůstane nám jen to, co je skutečné, co k nám patří.

Pokud si chcete promluvit se svými blízkými zesnulými, nyní je ten nejvhodnější čas, nyní je nejlépe uslyšíte.

Skvělý čas pro magii, rituály a věštění.

candlelight-1433175_640

Bohyně KERRIDWIN

Patronkou tohoto svátku je známá  Bohyně Kerridwin, Královna Podsvětí. Manželka Duší a Nositelka smrti, proměny a znovuzrození. Čeká nás po našem sestupu dolů, do podsvětí, kde se  setkáváme s vlastními stíny.

Ona tam pro nás je a můžeme ji využít jako podporu při zpracovávání těchto témat. Ona ví, že když s ní strávíme v jejím podsvětí dostatek času, tak se proměníme a změní se i naše pocity k našemu stínovému já. Přijetí temnoty, skrytých aspektů nás samých  nás  promění, staneme se celiství.

U nás Bohyně MORANA

Bohyně zimy a smrti.

Dříve lidé ctili bohyni Živu – bohyni života a stejně tak i bohyni Moranu, bohyni smrti.

Stařena proměňující se před těmi, kdo se jí nebojí, v krásnou mladou ženu. V jejím popisu se skrývá mystérium smrti a znovuzrození.

Smrt je láskyplná a je vstupní branou do nového života. Život stále pokračuje. Ti, co zemřou, žijí dál ve svých dětech a jejich dětech.

Dává zemřít jednomu cyklu, aby mohl začít další. Aby se staré a nepotřebné mohlo proměnit ve výživu pro nové stejně tak, jak se to děje v přírodě.

Patronka Dušiček, může nám pomoci spojit se s našimi blízkými zesnulými.

Můžeme ji uctít jako tu, která nám může pomoci, aby smrt získala znovu úctu a lidé odcházeli z života důstojně a v lásce, ne o samotě a v zapomnění.

Bohyně Kerridwin

Bohyně Samhainu, Květa Oakland, Foceno: Tina Radnic

Poselství pro období Samhainu 1.11. – 20.12. za pomocí run (bohyně MORANA):

Je na čase se zastavit! Dovolit si to.  Dopřát si to! Stejně jako příroda se potřebuje stáhnout a odpočívat, stejně tak to potřebujeme i my. Napojit se na naše nitro a vše si v sobě srovnat. Dovolit si se zastavit, abychom si mohli uvědomit, kde nyní stojíme a jak moc nám to vyhovuje. Co nás brzdí a od čeho se můžeme osvobodit a zase naopak, co bychom rádi, a kterou cestou se za tím vydat. Po čem prahne naše srdce, naše nitro? Opravdu děláme vše pro to, abychom to naplnili nebo se tomu stále vyhýbáme kvůli tomu, abychom naplnili očekávání druhých či spousty jiných dalších  důvodů?

 

A nyní pro jednotlivá znamení:

  Berani 21.3 – 20. 4.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2018 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>.

Dejte si pozor, které kroky budete dělat, hlavně ve vašem domově. Vypadá to na velmi silnou očistnou bouřku. U vás to ale nevypadá moc na rychlou očistu, ale na dlouhodobější průběh. Po bouřce přijde chlad a ustrnutí. Nyní je přesně ten čas, abyste se spojili sami se sebou a hledali, proč se toto děje a jestli je  to v souladu s vámi. Tahle situace totiž nevznikla náhodou. O tu už jste si dlouho koledovali a nyní nastal ten čas.

 

 

 Býci 21.4. – 21.5.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2018 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>.

I ve vašem domově se bude dít spoustu nového. Vypadá to, že konečně by mohla začít roztávat bariéra, kterou jste si kolem sebe vytvořili. Důvodem je přijetí ženství, kterým nyní procházíte. A tím se více a více noříte do všech vztahů. Ze zamrzlé královny /zamrzlého krále se stává milující bytost. Nemusíte spěchat. Jestli vám to vyhovuje tak ano, ovšem pozor, abyste nevyděsili své okolí. 🙂 Oni už si odvykli na tento přístup. Nemusíte mít ale strach, oni to budou s radostí přijímat. Tím  proměníte atmosféru vašeho domova v láskyplnou. 

 

 Blíženci 22.5. – 21.6.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2018 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>.

Vám vyhovuje tento čas. Zamrzlý už nějakou dobu jste. Máte čas věnovat se sobě a svému nitru. Tomu se ale raději vyhýbáte, protože je tam něco velmi bolestivého. Je tam spoustu emocí, které potřebují ven. Pusťte je pryč, nyní je ideální čas, budete velmi podporováni. Pusťte je, ať se konečně můžete nadýchnout čerstvého vzduchu a  vykročit za svým štěstím. Ano, už nastal čas, abyste tento krok udělali. Sklidíte za to velkou a bohatou úrodu. 🙂

 

 Raci 22.6. – 22.7.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2018 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>.

Berte život s radostí a lehkostí. Užívejte si každé činnosti, kterou děláte. Tím vnesete do života přesně to, co potřebujete – radost, lehkost, hravost. Pokud ne, tak se nemůžete divit, až nastane situace, kdy vám bude ublíženo, abyste pochopili a stejnou chybu už nedělali. Ovšem u vás to vypadá, že jste pochopili zavčasu a nyní vás čeká velká úroda. Zažíváte zhmotňování svých myšlenek.  

 

 Lvi 23.7. – 22.8.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2018 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>.

V tomto období vás čeká velká hojnost, budete sklízet ve všech směrech. Hodně vám bude pomáhat pocit svobody a volnosti, přesně to potřebujete a díky tomu k vám bude vše s lehkostí proudit. Ovšem vše má dvě strany, dejte si na to pozor, všeho s mírou. Také vám to může přinést nejednu očistnou bouřku. Někdy to s tou vaší svobodou přeháníte. Mohli byste být zastaveni, abyste pochopili.

 

 Panny 23.8. – 22.9.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2018 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>.

Nyní se nacházíte na cestě. Strádali jste a všude kolem vás je chlad. Láska není na dohled. Ovšem toto období pomalu a jistě končí. Jste na cestě znovu zažehnout lásku ve vašem partnerském vztahu či jste-li sami, najít pro vás blízkou osobu, se kterou se budete cítit velmi dobře. Konečně se osvobodíte od toho, co vás celou dobu svazovalo. To je nádhera, budete si to velmi užívat. Zase vysvitlo slunce. 🙂

 

 Váhy 23.9. – 23.10.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2018 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>.

Přichází čas pro váš partnerský vztah. Budete zažívat velkou lásku, naplnění a spokojenost v této oblasti. Pokud si přejete přírůstek, nyní budete hodně podporováni. Bude to pro vás dar zhůry. Konečně vysvitlo slunce a vy z toho můžete těžit. Ze všech plodů, které vám přináší. Nejedná se jen o dítě, všeobecně budete zahrnuti různými dary. 🙂

 

 Štíři 24.10. – 22.11.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2018 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>.

Ještě stále vás ovlivňuje vaše minulost. Už je ale na čase jí dotáhnout do konce. Ještě jednou se tam podívejte a uzdravte ji. Tím k vám přichází velké bohaství v mnoha podobách. Konečně vysvitne slunce!!! Super!! Zasloužili jste si to. Jen nejednejte v euforii nefér vůči ostatním, to by se vám mohlo hrubě vymstít. Jednejte v lásce – s otevřeným srdcem.

 

 Střelci 23.11. – 21.12.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2018 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>.

I vás v tomto období čeká sklizeň. Jen se potřebujete zlepšit v oblasti komunikace. Stále se v této oblasti držíte hodně zpátky. Naučte se být asertivní. Nyní už vám na vaší cestě svítí světlo!! Temnota už pomalu končí. Jen potřebujete dotáhnout jednu silnou starou záležitost. Posviťte si na ni, na vaše chování, které z ní pramení a které celou dobu stále opakujete a  kvůli níž se tak často trápíte. Přitahuje vám do života negativní zkušenosti. Ty vás vedou k tomu ji najít a osvobodit se.

 

 Kozorozi 22.12. – 20.1.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2018 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>.

Vstupujete do něčeho nového, neznámého. Pokud půjdete podle pravidel, nic se vám nestane. Pokud ale půjdete nečestným chováním, budete zastaveni a zabolí to. Zato ve vašem vztahu to nyní bude fungovat. Budete spokojení. Slunce bude zářit a vy v této oblasti budete sklízet plody vaší dobře odvedené práce.

 

 Vodnáři 21.1. – 20.2.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2018 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>.

I vy budete zažívat velké bohatství a lásku, zejména co se týká vašeho partnerského vztahu. Jen jedno malé varování, budete-li myslet více na sebe než na druhého nebo pokud budete jednat nečestně, mohlo by se vám to šeredně vymstít. Nejdřív byste mohli být zastaveni jen nějakou situací, pokud si ale i tak nedáte říct, může vás to opravdu bolet. To víte, spravedlnost pracuje, i když to není navenek vidět.

 

 Ryby 21.2. – 20.3.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2018 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >>.


Vstupujete do něčeho nového, neznámého. Tato situace po vás chce, abyste byli silní. Abyste si za tím stáli a nevzdávali se jen tak. Bez boje. Uvnitř vás je velká síla. Uvědomte si to. Pokud k tomu přidáte ještě radost a nadšení, máte vyhráno. Pokud nebudete naslouchat sami sebe a sejdete z této cesty, osud se postará o to, abyste se zase rychle vrátili zpět – přes nějakou negativní zkušenost.

 

*       *       *       *       *

Velice si vážím všech, co podporují mé články a tímto jim děkuji!
Pokud se vám články  a poselství karet  líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 2900992067/2010, variabilní symbol: 8887888.

Pro tento web napsala Lenka Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Také Vám mohu nabídnout můj nový program TRANSFORMACE S LÁSKOU A LEHKOSTÍ. Více v tomto odkazu>>https://lenkabicencova.cz/co-nabizim/transformace/

A zde s velkou radostí meditace. Meditace pro realizaci vysněného života. Může být lepší dárek pro vás či bytosti, co máte rádi, než najít cestu sama k sobě a vyplnit si svá přání? 🙂

dvdnahravky

 

S radostí Vám mohu představit můj nový e-Book Poselství karet pro rok 2018 pro jednotlivá znamení nebo pro každé znamení zvlášť, který je tento rok důkladněji propracovaný a čeká v něm na vás překvapení. Při koupi tohoto e-Booku dostanete dáreček.

Lenka Zasadilová Bicencová
Jmenuji se Lenka Zasadilová Bicencová a pomáhám nalézat řešení v složitých situacích. Také cestu k šťastnějšímu a opravdovému životu díky spojení se SÁM SE SEBOU za pomoci tarotu, Bachovo květových esencí či zvířecích esencí, konzultací, terapií, meditací a automatické kresbě. Můj příběh si přečtěte zde >>

Pro www.lenkabicencova.cz napsala Lenka Zasadilová Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života a programu Transformace s láskou a lehkostí. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Komentáře