„TO JE ALE SOBEC!!“

V poslední době stále častěji pozoruji v mezilidských vztazích jednu věc. Ať se jedná o vztahy mezi partnery, manžely, sourozenci, rodiči a dětmi nebo kolegy z práce, kamarády atd. Prostě ve všech vztazích.

Budu psát o vztazích mezi partnery, ale jak pravím, je to všude.

Lidé se spolu dají dohromady, na začátku funguje zamilovanost. Ta ale pomalu vyprchává. Začínají vylézat „bebíčka“ ze starých časů a dělají postupem času čím dál větší neplechu.

Často slýchám – „To je ale sobec! Kouká jen na sebe!!“ atd.

IMG_0232aaa

Pokud se ale podíváme hlouběji, najdeme zranění, ze kterého toto chování vychází. Zranění, kde  bylo ublíženo, které vzniklo dávno. V mládí, v dětství a někdy i třeba v jiných inkarnacích.

A teď, když si uvědomíme, že to je nějaké staré téma partnera, tak se k tomu můžeme postavit několika způsoby. Můžeme mu to tolerovat a omlouvat, ale tím zapomeneme na sebe a necháme si od partnera ubližovat. Na to pozor!

A tento jev nebývá  jen u jednoho z partnerů. Poměrně často se tak chovají oba. Každý z toho  svého zranění a ta na sebe pak ostře naráží. Navenek to vypadá, že spolu bojují dva lidé, kteří do sebe ještě nedávno byli zamilovaní. Ve skutečnosti ale  na sebe naráží dvě zranění skrze partnery. Pak se dost často stává, že tyto vztahy  bohužel dřív či později končí. Ani jeden nevidí, co za tím stojí.

Nejlepší pro nás je, pokud si toto zranění objevíme.  Najdeme ho sami u sebe a pak ho rozpustíme uvolněním emocí. Přijetí celé té situace, kterou jsme kdysi odmítly. Nebo přijetím těch emocí, které jsme se snažili potlačit…

A pak je nejideálnější si projít všemi těmi emocemi, které jsme v té situaci cítili, a které jsme zřejmě potlačily. Ať je to zloba, vztek, nenávist, odmítnutí, odpor, žárlivost, smutek, strach,… – cokoli. Prociťte si tu situaci v celém těle. Povolte emoce a pusťte je ven!

Někdy jsou skvělým pomocníkem pastelky a list papíru a můžeme to ze sebe všechno vymalovat, vyčmárat…  Nebo si zapnout hudbu, která podpoří, abychom pomohli těmto emocím ven. Každý podle svého, co na něho funguje.  🙂

A tím se dostáváme  nejen ke spokojenějšímu vztahu, ale i blíž sám k sobě. 🙂 Cítíme se svobodnější a šťastnější. 🙂

hardcoverstack_621x739 (1)ax

S tím, jak pracovat s potlačeným smutkem a žalem Vám může pomoci můj eBook Klíč ke šťastnějšímu životu aneb emoce ven, který si zde můžete stáhnout zcela zdarma.

 

Pro www.lenkabicencova.cz napsala Lenka Bicencová. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Lenka Zasadilová Bicencová
Jmenuji se Lenka Zasadilová Bicencová a pomáhám nalézat řešení v složitých situacích. Také cestu k šťastnějšímu a opravdovému životu díky spojení se SÁM SE SEBOU za pomoci tarotu, Bachovo květových esencí či zvířecích esencí, konzultací, terapií, meditací a automatické kresbě. Můj příběh si přečtěte zde >>

Pro www.lenkabicencova.cz napsala Lenka Zasadilová Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života a programu Transformace s láskou a lehkostí. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Komentáře