Zimní slunovrat, YULE – předchůdce Vánoc + poselství pro toto období

„Krásné Vánoce naplněné láskou a harmonií. A požehnaný celý příští rok 2020!! ! Ať je každá vaše temnější chvilka prozářená láskou, světlem a nadějí.

S láskou Lenka Mer

a nyní už slíbený článek:

Zima stále více sílí. Tma nyní vyhrává. Příroda je přikrytá pod sněhem, spí. Blíží se astronomický začátek zimy 21. prosince a také zimní slunovrat. Zimní slunovrat je okamžik, kdy Slunce vstupuje do znamení Kozoroha. Tento rok je to přesně  22.Prosince 2018 v 5:20 h.

Na zimní slunovrat, tedy z 21. prosince na 22. prosince je nejdelší noc a nejkratší den (u nás, na severní polokouli).

Je to jeden z astrologických úkazů, jehož si vážili i naši předkové a sledovali jej pomocí unikátních kamenných kalendářů či náboženských staveb, které mají k zimnímu slunovratu vztah.

Tento den, kdy síla životadárného Slunce je nejslabší (noc a s ní spojené síly temna dosahují vrcholu svého působení) pohané slavili jako narození boha Slunce. Od tohoto dne začalo světlo přibývat a noci se zkracovat.

Pradávná tradice praví, že na slunovrat došlo ke zrození boha Slunce při ranním svítání, kdy hlavní část rituálních obřadů se provádí na Štědrý večer.

Dalších dvanáct dní (zastupují 12 měsíců v roce) se považovalo za nečisté dny a toto období končilo svátkem Tří králů. O těchto dnech vládne bůh podsvětí Veles,  jako náhrada za dvanáct měsíců, kdy vládne světu sluneční bůh Dazboh.

Svátek spjatý s bohem Velesem přináší  čarovnou moc vhodnou pro různé druhy věštění, které se dochovaly dodnes (viz skořápky, krájení jablka, atp).

A jak už se tu psalo, toto období je spojeno s říší temnoty. Hranice mezi naším světem a světem zemřelých je otevřena a proto se duše mrtvých mohou svobodně pohybovat po světě.

Bývalo zvykem prostírat při štědrovečerní večeři i pro zesnulé členy rodiny, kteří byli před večeří pozváni a na jejichž počest se připíjelo. Předkové se v tento čas mohli objevit i v podobě neznámých příchozích, proto každého řádně pohostili.

Ovšem v tento čas se na náš svět nedostávají jen duše, které jsou nám příznivě nakloněny, ale i různí zlý duchové, kteří mohou být nebezpeční. A proto se zapalovaly posvátné ohně (dnes v podobě svíček na adventním věnci a světýlek na stromku) a také se využívalo ochranného účinku česneku.

Obydlí se vykuřovala vonnými bylinkami, jako je kadidlo, šalvěj a levandule. Bylinky se pokládaly i před domy na prahy, také pod matrace a v příbytcích se zavěšovalo jmelí. Jmelí, cesmína i břečťan zdobily příbytky a dveře byly zdobeny věnci.

Úklid obydlí byl  jako rituál, který umožňoval propuštění všeho starého, negativního a již přežitého a který vytvářel prostor pro příchod všeho nového a pozitivního.

Také tam, kde probíhají oslavy, kde panuje přátelství, bujarost a veselí, nemůže škodit žádná nedobrá síla.

Z původních pohanských oslav se v době křesťanství vytvořily oslavy, které dnes nazýváme Vánoce. Oslavy zrození Slunce byly nahrazeny svátkem narození Ježíše Krista.

I u křesťanské tradice zdobení vánočního stromečku jsou počátky u našich předků. Pohané si na ochranu a na počest božstev přinášeli domů živé stromky. Zdobili je jablky, zvonečky a dárky pro duchy a na vrchol stromu dávali ochranný symbol pěticípé hvězdy.

Co nyní můžeme udělat sami pro sebe?

V tomto období  působí  živel vzduchu a přináší s sebou ticho, klid.

Měli bychom se zastavit a jen odpočívat a naslouchat. Dovolit si jen být, spočinout sami v sobě….. ticho, klid.

Najít svůj střed – místo, kde cítíme klid, bezpečí a jistotu. Snít, meditovat, být. Po zhodnocení uplynulého roku si dopřát klid, čas a prostor. Jen tak být, plynout.

Je to poslední  a zároveň také  první fáze života. Místo mezi smrtí a narozením. Prázdno, klid, ticho, prostor.

Nyní se zaměřujeme na vnitřní prostor – ticho, klid a pocit bezpečí.

panenka Yule, vytvořila Markéta Nemetona Vlčková http://www.nemetona-posvatny-haj.com/

Patronka tohoto období u nás dle novodobých kněžek je bohyně MELUZÍNA (v Avalonu bohyně Danu).

V Avalonu tomuto období vládne bohyně Danu, nejstarší a nejmoudřejší ze všech bohyní Kola Roku Bridgit-Anny. Během Zimního Slunovratu se obracíme právě k ní, ke Královně severu, Matce vzduchu, ochránkyni původní domoviny.

U nás pro toto období vládne bohyně MELUZÍNA.

Jsou to strážkyně našich vzpomínek na první předky a historii lidstva.

Jejich časem je čas reflexe, meditace a spirituálního obrození. S jejich pomocí  rosteme, poznáváme a sbližujeme se sami se sebou.

Když se jejich období chýlí ke konci, tak se po meditaci nad tím, co nám minulý rok přinesl a zkušenostech z něj, přetransformujeme a nacházíme nový důvod ke svému žití. A když se dny začnou prodlužovat, tak jsme připraveni na probuzení bohyně  Zory (u nás) či Bridget (v Avalonu).

Více o pohanském Kole roku zde.

POSELSTVÍ  PRO TOTO OBDOBÍ (21. prosince – 30. ledna)

Ticho, klid – to je nyní zapotřebí. Zastav se, dopřej si čas,  prostor a dovol si jen tak být.  Jdi do hloubi svého srdce.  Ponoř se hlouběji než obvykle a hledej. Co je tam uvnitř schované? Co chce ven – na světlo boží? Je to staré přesvědčení, které tě brzdí v tom naplno žít.  Dopřej si čas …a naslouchej, či přijímej obrazy atp. Je to nyní velmi důležité. Vytáhnout toto omezení do svého vědomí. Pak už ho můžeš s lehkostí propustit a tobě se tím otevřou nové možnosti, které k tobě začnou přicházet. 

A nyní pro jednotlivá znamení:

Berani 21.3 – 20. 4.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >> 

Přichází k vám šťastná náhoda, která vám pomůže věci vidět jinak. Objevovat v nich to hezké, to čím nás mohou obohatit, čím nás okouzlují. Tohle je vaše téma životní, nesete si ho z minulých životů. Nevzdávejte se a jděte do toho. Pokud se vám to povede, pocítíte velkou úlevu.

 Býci 21.4. – 21.5.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >> 

Uvědomte si, co ve vašem životě chcete – tedy vaše srdce. A pak to, že jen vy to můžete provést. Zkoušejte, trénujte, cvičte práci s vaším srdcem – komunikaci, spojení, vedení. Nastupte na tuto cestu, kdy budete vnímat více lehkosti a hravosti.

 Blíženci 22.5. – 21.6.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >> 

Zaměřte se na své pocity nedostatku. Nedostatku hmotných statků, nedostatku lásky, pozornosti. Nedostatečného sebehodnocení atd. Zvědomte si to a pak nastupte na novou cestu. Vše toto nechte za sebou a hledejte, kterým směrem byste chtěli jít. Posviťte si na novou cestu pěkně z nadhledu.

 Raci 22.6. – 22.7.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >> 

Vraťte se k sami sobě a do své původní rodiny. Zasekli jste se nyní ve svém životě a původ pramení právě tam. Chcete jít cestou lásky ale pořád se to nedaří. Musíte pustit svou minulost. Nechte ji už jít. Nebo přijde něco, co s vámi pořádně zatřese a nezůstane ani kámen na kameni. Pak to půjde samo.

 Lvi 23.7. – 22.8.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >> 

Toto období pro vás bude zásadní. Proběhne důležitá transformace, která vás povede k tomu, abyste svůj život vzali pořádně do svých rukou. Osvobodit se od omezení, které se táhnou z dávné minulosti.

 Panny 23.8. – 22.9.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >> 

Váš život se začíná proměňovat – v dobrém. Zvládli jste určitou záležitost. Můžete si gratulovat. Hodně věcí v ní bylo skrytých a byla tam i spousta pokušení. Vy však jste na vědomé cestě a nenecháte se strhnout.

 Váhy 23.9. – 23.10.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >> 

Máte před sebou důležitou zkoušku. Vše staré, nefunkční se boří a odchází, aby mohlo být vystaveno nově a jinak. Toto vše je velmi důležité pro to, abyste se osvobodili od určitého omezení, které pramení ve vašem dětství.

 Štíři 24.10. – 22.11.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >> 

Otevřete se své ženskosti. Dovolte si to. Je to pro vás velká životní lekce. Stále v tomto směru máte určitá omezení. Tématem všeho je odmítnutí. Jděte směrem kupředu.

 Střelci 23.11. – 21.12.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >> 

Nevíte, kterou cestou se vydat. Jste hlavně ale zaslepeni ve své mysli. Toto zaslepení si s sebou nesete z minulosti. Zkuste na to jít s vděčností. Uvědomte si, co vám situace přináší pozitivního, o co vás obohatila. A díky tomu se dostanete dál.

Kozorozi 22.12. – 20.1.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >> 

Zaměřte se na vděčnost. Hodně vám obohatí život. Cvičte, trénujte a pozorujte. A také si uvědomte, co vlastně doopravdy chcete. Vědomá cesta – vědomě si můžete proměňovat život.

 Vodnáři 21.1. – 20.2.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více,  klikněte na tento odkaz >> 

Omezení, které vás brzdí v životě – nyní je na čase se na něj zaměřit. Zkuste se na něj podívat z moudrosti své duše. Co vám přináší? A chcete ho tu mít i nadále? Nebo ho můžete proměnit do takového, aby vám byl ještě víc prospěšnější.

 Ryby 21.2. – 20.3.

Chcete-li se k vašemu znamení pro následující rok 2020 dozvědět více, klikněte na tento odkaz >> 

Spojte se s moudrostí vaší duše a uvědomte si, co je pro vás důležité a jak chcete žít. Postavte se ke svému životu přímým čelem. Vděčnost a láska – na to se zaměřte. To vám bude hodně prospěšné.

*       *       *       *       *

Velice si vážím všech, co podporují mé články a tímto jim děkuji!
Pokud se vám články  a poselství karet  líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 2900992067/2010, variabilní symbol: 8887888.

Pro tento web napsala Lenka Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Také Vám mohu nabídnout můj nový program TRANSFORMACE S LÁSKOU A LEHKOSTÍ. Více v tomto odkazu>>https://lenkabicencova.cz/co-nabizim/transformace/

O tomto novu si dávejte pozor na pohlavní ústrojí. Je v tomto dni obzvlášť citlivé, proto se snažte o něj pečovat a nezatěžovat jej. Pokud pro něj můžete nyní něco udělat – udělejte to. Bude to mít dvojnásobný účinek. Každopádně je nevystavujte zbytečně nadměrné zátěži.

Lenka Zasadilová Bicencová
Jmenuji se Lenka Zasadilová Bicencová a pomáhám nalézat řešení v složitých situacích. Také cestu k šťastnějšímu a opravdovému životu díky spojení se SÁM SE SEBOU za pomoci tarotu, Bachovo květových esencí či zvířecích esencí, konzultací, terapií, meditací a automatické kresbě. Můj příběh si přečtěte zde >>

Pro www.lenkabicencova.cz napsala Lenka Zasadilová Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života a programu Transformace s láskou a lehkostí. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Komentáře