Čtení nejen pro starodávné kněžky – zimní slunovrat, Yule – oslava narození slunce

Čtení nejen pro starodávné kněžky – zimní slunovrat, Yule – oslava narození slunce

a ještě na začátku nabídka e-Booků za vánoční cenu do půlnoci 26.12.2016

Můj nový e-Book Poselství karet pro rok 2017 pro jednotlivá znamení nebo pro každé znamení zvlášť.

A teď už mi nezbývá než vám všem popřát „Krásné Vánoce naplněné láskou a harmonií. A požehnaný celý příští rok 2017!!! a zde slíbený článek:

 

Zima stále více zesiluje a  ukazuje nám svou sílu. Blíží se astronomický začátek zimy 21. prosince. Přesně v tento čas tu máme také zimní slunovrat, je to okamžik, kdy Slunce vstupuje do znamení Kozoroha. Tento rok je to přesně 21.prosinec 2016 v 11:45h.

Na zimní slunovrat, tedy z 21. prosince na 22. prosince je nejdelší noc a nejkratší den (tedy u nás, na severní polokouli).

Je to jeden z astrologických úkazů, jehož si vážili i naši předkové a sledovali jej pomocí unikátních kamenných kalendářů či náboženských staveb, které mají k zimnímu slunovratu vztah.

winter-1774145_1920

Tento den, kdy síla životadárného Slunce je nejslabší (noc a s ní spojené síly temna dosahují vrcholu svého působení) pohané slavili jako narození boha Slunce. Od tohoto dne začalo světlo přibývat a noci se zkracovat.

Pradávná tradice praví, že na slunovrat došlo ke zrození boha Slunce při ranním svítání, kdy hlavní část rituálních obřadů se provádí na Štědrý večer.

Dalších dvanáct dní (zastupují 12 měsíců v roce) se považovalo za nečisté dny a toto období končí svátkem Tří králů. O těchto dnech vládne bůh podsvětí Veles,  jako náhrada za dvanáct měsíců, kdy vládne světu sluneční bůh Dazboh.

Svátek spjatý s bohem Velesem přináší  čarovnou moc vhodnou pro různé druhy věštění, které se dochovaly dodnes (viz skořápky, krájení jablka, atp).

walnuts-558488_1920

A jak už se tu psalo, toto období je spojeno s říší temnoty. Hranice mezi naším světem a světem zemřelých je otevřena a proto se duše mrtvých mohou svobodně pohybovat po světě.

Bývalo zvykem prostírat při štědrovečerní večeři i pro zesnulé členy rodiny, kteří byli před večeří pozváni a na jejichž počest se připíjelo. Předkové se v tento čas mohli objevit i v podobě neznámých příchozích, proto každého řádně pohostili.

Ovšem v tento čas se na náš svět nedostávají jen duše, které jsou nám příznivě nakloněny, ale i různí zlý duchové, kteří mohou být nebezpeční. A proto zapalovali posvátné ohně (dnes v podobě svíček na adventním věnci a světýlek na stromku) a využívali ochranného účinku česneku.

Obydlí se vykuřovala vonnými bylinkami, jako je kadidlo, šalvěj a levandule. Bylinky se pokládaly i před domy na prahy, také pod matrace a v příbytcích se zavěšovalo jmelí. Jmelí, cesmína i břečťan zdobily příbytky a dveře byly ozdobeny věnci.

advent-wreath-1808658__180

Úklid obydlí byl  jako rituál, který umožňoval propuštění všeho starého, negativního a již přežitého a který vytvářel prostor pro příchod všeho nového a pozitivního.

Také tam, kde probíhají oslavy, kde panuje přátelství, bujarost a veselí, nemůže škodit žádná nedobrá síla.

Z původních pohanských oslav se v době křesťanství vytvořily oslavy, které dnes nazýváme Vánoce. Oslavy zrození Slunce byly nahrazeny svátkem narození Ježíše Krista.

I u křesťanské tradice zdobení vánočního stromečku jsou počátky u našich předků. Pohané si na ochranu a na počest božstev přinášeli domů živé stromky. Zdobili je jablky, zvonečky a dárky pro duchy a na vrchol stromu dávali ochranný symbol pěticípé hvězdy.

christmas-68270_640

Je to čas působení bohyně živlu vzduchu – MELUZÍNY (21. 12.- 31.1.)

Čas, kdy bychom měli stejně jako příroda odpočívat a naslouchat. Ticho a klid.

Spočinout sami v sobě. Jen být.

Najít svůj střed – místo, kde cítíme klid, bezpečí a jistotu. Snít, meditovat a být. Po zhodnocení uplynulého roku si dopřejeme klid, čas i prostor a jen tak spočineme. Je to poslední fáze a zároveň také  první fáze života. Místo mezi smrtí a narozením. Prázdno, klid, ticho, prostor.

Nyní se zaměřujeme na vnitřní prostor – ticho, klid a pocit bezpečí.

panenka Yule, vytvořila Markéta Nemetona Vlčková http://www.nemetona-posvatny-haj.com/

Bohyně Danu, bohyně MELUZÍNA

Pro toto období vládne bohyně Danu, nejstarší a nejmoudřejší ze všech bohyní Kola Roku Bridgit-Anny. Během Zimního Slunovratu se obracíme právě k ní, ke Královně severu, Matce vzduchu, ochránkyni původní domoviny. U nás pro toto období vládne bohyně MELUZÍNA.

Jejich  čas je reflexe, meditace a spirituálního obrození. S jejich pomocí  rosteme, poznáváme a sbližujeme sami se sebou.

Když se jejich období chýlí ke konci, tak se po meditaci nad tím, co nám minulý rok přinesl a zkušenostech z něj, přetransformujeme a nacházíme nový důvod ke svému žití. A když se dny začnou prodlužovat, tak jsme připraveni na probuzení bohyně Bridget, Zora (u nás).

Jsou to strážkyně našich vzpomínek na první předky a historii lidstva.

Více o pohanském Kole roku zde.

winter-1774046_1920

POSELSTVÍ BOHYNĚ MELUZÍNY PRO JEJÍ OBDOBÍ (21. 12.- 31.1.)

„Přišel čas, kdy můžeš najít sama sebe. Najít i to, co tam celou dobu je, jen tys to neviděla ve své plné kráse. Ztiš se a jdi do sebe.

Jdi do svého nitra, hluboko a hledej.  Objevíš tam kus sama sebe. Důležitou část, která je velmi citlivá a křehká. Přijmi ji za svou. Patří k tobě. A pokud si dopřeješ více času, najdeš tam i hlubokou moudrost!“

Berani
Neváhejte a projděte důležitou očistou, díky níž dostanete velkou šanci popojít ve vašem životě dál, zejména co se citů týká. Otevřete se tomu. Nebojujte s tím. A ani nad tím nepolemizujte..ano nebo ne? Máte šanci…chyťte ji za pačesy. Poselství pro rok 2017 >>

Býci
Dostanete nyní šanci urovnat si život a posílit se skrze pomoc a otevření se druhým. Bdí nad vámi šťastná hvězda, takže nebojte se toho a jděte do toho. Otevřete-li se ostatním, otevřete se i prožívání štěstí.  Užijte si to! Poselství pro rok 2017 >>

Blíženci
Přestaňte snít a dotáhněte věci do konce! Problém, který jste řešili, stále není úplně dotažen. Stále stojíte v nevyhovující situaci a já vám říkám, vystupte už z toho konečně. Nestojíte v tom už příliš dlouho? Povede-li se vám to, máte před sebou nový a osvobozený začátek. Poselství pro rok 2017 >>

Raci
S pomocí vaší vnitřní síly proběhne  zásadní změna ve vašem životě, která vás čeká a která vás zasáhne. Seberte právě svou vnitřní sílu a zvládnete to. Tento problém tu už byl a vy jste si mysleli, že už je to za vámi. Nebylo to tak zcela. Ale nebojte, máte na to! Poselství pro rok 2017 >>

Lvi
Pomozte blízkému člověku, který si prochází něčím těžkým a vaší pomoc nyní velmi potřebuje. Pomůžete tak pohodě daného člověka a jeho rodiny. A potažmo i vám. Tato situace už se tak trochu děje a je potřeba ji zdárně zakončit. Proto neustávejte ve své pomoci. Poselství pro rok 2017 >>

Panny
Přichází k vám štěstí a je to vaše zásluha. Těšte se. Stojíte pod šťastnou hvězdou. Nemusíte se ničeho bát ani nad tím polemizovat. To, co nyní získáte, si zasloužíte! Poselství pro rok 2017 >>

Váhy
Nyní je čas užít si příjemného času s rodinou a přáteli u dobrého moku a dobrého jídla. Nasát společnou předvánoční atmosféru a užít si stráveného času s blízkými lidmi. A při tomto posezení dojdete  k důležitému uvědomění. Budete z toho nadšení. Poselství pro rok 2017 >>

Štíři
Vykročte sami ze situace, která vám nesedí a budete vzorem i pro ostatní. Neuděláte-li tak, osud to stejně zařídí. I když budete krátkodobě zklamaní, posune vás to dál. Poselství pro rok 2017 >>

Střelci
Užijte si předvánočního času s přáteli u dobrého drinku, abyste se odreagovali od situace, která vám hodně ublížila. Uleví se vaší mysli a pak si konečně budete moci  uvědomit, že je jen na vás, jak se bude váš život odvíjet. Nepolemizujte nad tím. TAK TO JE! Poselství pro rok 2017 >>

Kozorozi
Vykročte nově – nehroťte povinnosti, ale raději se sejděte s lidmi, se kterými vám je dobře a užijte si společně strávených chvil. Potřebujete to. Stále si to slibujete, ale nikdy to nezrealizujete a už vám to chybí. Máte to ve svých rukách. Poselství pro rok 2017 >>

Vodnáři
Seberte odvahu a změňte svůj život, aby se stal pohodovým a abyste se v něm cítili dobře. Jde to. Osvoboďte se od myšlenek, které vám v tom brání. Nastal čas… Poselství pro rok 2017 >>

Ryby
Projdete si lekcí, která se týká vašeho vztahu. Osvoboďte se od vzpomínek na to, co se vám ve vztazích nepovedlo, osvoboďte se od nich nebo vám zase sehrají hlavní roli ve vašem milostném životě. Chcete to?? Chcete, aby to dopadlo jako už kdysi, když jste z toho byli nešťastní? Poselství pro rok 2017 >>

 

Pro www.lenkabicencova.cz napsala Lenka Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Jmenuji se Lenka Zasadilová Bicencová a pomáhám nalézat řešení v složitých situacích. Také cestu k šťastnějšímu a opravdovému životu díky spojení se SÁM SE SEBOU za pomoci tarotu, Bachovo květových esencí či zvířecích esencí, konzultací, terapií, meditací a automatické kresbě. Můj příběh si přečtěte zde >>

Pro www.lenkabicencova.cz napsala Lenka Zasadilová Bicencová, autorka Meditací pro realizaci vysněného života a programu Transformace s láskou a lehkostí. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

Komentáře